AKTUALNOŚCI

Jazda zakończona na płocie

Zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości usłyszał 43-latek ze Świdnika, który kierując samochodem marki Renault stracił panowanie nad nim i wjechał w ogrodzenie posesji. Następnie porzucił pojazd i oddalił się z miejsca zdarzenia pieszo.

W piątek policja otrzymała zgłoszenie, że w miejscowości Nowy Krępiec kierowca Renault wjechał w płot, a następnie pieszo oddalił się z miejsca. Osoba zgłaszająca interwencję opisała jak wyglądał kierowca i policjanci podczas penetracji terenu zauważyli i zatrzymali opisywanego mężczyznę. Okazał się nim 43-latek ze Świdnika. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, jego zachowanie również wskazywało na to, że jest nietrzeźwy. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu i została pobrana od niego krew w celu ustalenie stężenia alkoholu w organizmie.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat, zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne nawet do 60 tysięcy złotych.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button