KULTURA I ROZRYWKA

Gminny Klub Seniora w Trawnikach rusza pełną parą!

Są dobre wieści dla seniorów z gminy Trawniki. Gmina otrzyma ponad milion złotych ze środków unijnych na stworzenie i funkcjonowanie Klubu Seniora. Co to oznacza? Różnorodne zajęcia i kursy, pomoc prawną i psychologiczną, a to wszystko w świeżo wyremontowanych wnętrzach, z nowoczesnym sprzętem.

– Do tej pory w ośrodku funkcjonował jedynie nioformalnie taki klub. Grupa ok. 35 – osobowa spotykała się na zajęciach wokalnych i teatralnych. Teraz, już oficjalny klub seniora będzie oferował znacznie więcej. Chcemy otoczyć seniorów opieką i dać im wiele możliwości spędzenia czasu w atrakcyjny sposób. Zależy nam także, aby korzystać z wiedzy osób starszych, tej życiowej, jak i historycznej – wyjaśnia Julita Tarnogórska- Burak, Dyrektor GOK w Trawnikach.

Za kwotę 1 009 213,98 zł osoby starsze z terenu gminy będą mogły uczestniczyć m.in. w zajęciach fitness, kulinarnych, florystycznych, rękodzielniczych czy historycznych. Przeprodzane zostaną również kursy informatyczne, porady dietetyczne oraz dotyczące urody i zdrowia. To nie wszystko, będzie również możliwość skorzystania z pomocy psychologicznej i prawnej, świadczone będą także usługi asystenckie.

Z pozyskanych funduszy wykonany zostanie również remont łazienek, zmodernizowany będzie pokój socjalny oraz sala klubowa. Pojawią się nowe meble, urządzenia AGD i sprzęt elektroniczny.

-Co bardzo ważne, zakupy, remonty oraz zajęcia na rzecz seniorów nie obciążą budżetu Gminy Trawniki, ponieważ koszty będą pokrywane praktycznie w całości ze środków Unii Europejskiej – zapewnia Daniel Baj, wójt Gminy Trawniki.

Jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli, pierwsze spotkania w ramach klubu odbywać się będą mogły już w wakacje.

reklama reklama

– Pomysłów i planów związanych z funkcjonowaniem klubu jest bardzo wiele. Czekają tylko na wdrożenie. Mam nadzieję, że zajęcia rozpoczną się na początku wakacji. Oby sytuacja związana z koronawirusem tych planów nie pokrzyżowała – zapowiada dyrektor GOK-u.

Beneficjentem projektu jest Gmina Trawniki, a jego realizatorem GOK, w partnerstwie z Lokalną Grupą Działania „Dolina Giełczwi”.

źródło: trawniki-online

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close