EDUKACJA

Kolejne środki unijne dla Gminy Trawniki

Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Trawniki. Wójt gminy Daniel Baj podpisał w Urzędzie Marszałkowskim umowę na projekt „Moje przedszkole w Gminie Trawniki” na kwotę 1 174 600,92 zł.

-O środki na realizację tego projektu staraliśmy się od ponad roku, ale udało się – cieszy się Daniel Baj, wójt Gminy Trawniki – Dziękuję panu Jarosławowi Stawiarskiemu – Marszałkowi Województwa Lubelskiego za życzliwość oraz dokonanie przesunięć umożliwiających podpisanie tej umowy. Dziękuję również panu Dariuszowi Kołodziejczykowi – Sekretarzowi Gminy za pełniony nadzór nad kolejnymi etapami procedowania i starań o pozyskanie projektu – dodaje.

W ramach RPO WL na lata 2014-2020 w czterech przedszkolach i oddziałach przedszkolnych: w Biskupicach, Oleśnikach, Siostrzytowie i w Trawnikach realizowane będą zajęcia dla dzieci. Przedszkolaki będą miały możliwość uczestnictwa m.in. w zajęciach językowych, logopedycznych, gimnastycznych, a także teatralnych czy tanecznych.

Przy szkołach w miejscowościach Oleśniki i Siostrzytów mają funkcjonować dodatkowe oddziały przedszkolne dla dzieci 3-4 letnich z bogatą ofertą zajęć i profesjonalną opieką.

To nie wszystko. W ramach projektu, za ponad 300 tys. zł, przeprowadzone zostaną remonty pomieszczeń, zostaną zakupione pomoce dydaktyczne, zabawki oraz sprzęt informatyczny i nowe meble. Doposażone zostaną również place zabaw przy szkołach w Siostrzytowie i Trawnikach.

reklama reklama

źródło: trawniki-online

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również
Close
Back to top button