KULTURA I ROZRYWKA

Święto Plonów w Mełgwi – fotorelacja

29 sierpnia w Mełgwi odbyły się Dożynki Powiatowe. Zgodnie z tradycją, święto plonów rozpoczęła msza święta w kościele pw. Św Wita, gdzie dziękowano za tegoroczne zbiory. Dalsza część uroczystości odbywała się na terenie amfiteatru.

Każda z gmin powiatu świdnickiego pochwaliła się rolnikami, którzy zasłużyli na specjalne wyróżnienie. Oto oni:

-Z gminy Piaski zostali nagrodzeni: Mariusz Augustyniak oraz Łukasz Świstak.

-Z gminy Trawniki nagrodzeni zostali: Arkadiusz Jurek oraz Adam Konowałek.

-Z gminy Rybczewice nagrodzonymi rolnikami są: Sławomir Okapa oraz Andrzej Suszek.

reklama reklama

-Z gminy Mełgiew laureatami są Marek Burzak, a także Barbara Szawarska i Andrzej Piątek, którzy pełnili również funkcję starostów dożynek.

Najpiękniejszy wieniec dożynkowy

Zgodnie z wieloletnią tradycją, Koła Gospodyń Wiejskich zawalczyły w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Jury z pewnością nie miało łatwego zadania. Widać było ogrom pracy włożonej w ich wykonanie. Ostatecznie, I miejsce zdobyły panie z KGW w Krępcu, II miejsce przypadło członkom KGW w Struży Kolonii, a III – powędrowało do KGW w Trawnikach.

Kluchy Mełgiewskie

W konkursie wyłoniono zwycięzców, którym udało się wykonać najsmaczniejsze kluchy domowej roboty z dodatkiem ziemniaków.

I miejsce: Koło Gospodyń Wiejskich Janówek

II miejsce: Justyna Krysa i Irma Pietrzyk

III miejsce: KGW Krępiec

Tej niedzieli świętowali nie tylko rolnicy i konkursowi zwycięzcy. Z imprezowych atrakcji korzystali młodsi i starsi mieszkańcy całego powiatu. Można było skosztować jadła lokalnego, uczestniczyć w warsztatach artystycznych i podziwiać wytwory lokalnych artystów.

Na scenie bawili: Orkiestra Dęta Gminy Mełgiew wraz zespołem Mażoretek, Zespół Podzamcze, Kapela Ludowa i Zespół Śpiewaczy „Druga Młodość” z Trawnik, Klub Seniora z Rybczewic, Zespół Tańca Ludowego Leszczyniacy i Teatr Aplauz ze Świdnika, zespół Drewutnia oraz gwiazda muzyki tanecznej Miglanc.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button