EDUKACJA

Jeszcze w kwietniu przedszkola i klasy I-III mogą wrócić do szkoły

Minister zdrowia był pytany na konferencji prasowej, czy rekomenduje powrót dzieci do szkół w kwietniu, w kontekście wypowiedzi wiceministra edukacji i nauki Dariusza Piontkowskiego, który mówił o możliwym odmrożeniu edukacji właśnie w tym miesiącu.

Niedzielski odpowiedział, że jeśli chodzi o kwestie edukacyjne, a szczególnie sprawę przedszkoli i klas I-III, to „są to priorytetowe kierunki luzowania obostrzeń”. „W tym sensie, że pierwsze kroki, jakie będziemy wykonywali przywracając normalność, to będą powroty do przedszkoli i powroty dla klas I-III”.

„Mam nadzieję, i również tutaj podzielam punkt widzenia pana ministra Piontkowskiego, że jeszcze w kwietniu przedszkola i te klasy I-III wrócą do nauczania – przedszkola w trybie zwykłym, a klasy I-III – w co najmniej trybie hybrydowym” – powiedział minister zdrowia.

Wiceminister Piontkowski był pytany we wtorek w Radiu Zet, czy możliwa jest nauka zdalna w szkołach do końca roku. „Mamy nadzieję, że tak nie będzie, że uczniowie jednak wrócą do szkół, być może jeszcze w kwietniu, jeżeli to będzie możliwe ze względu na epidemię, a najpóźniej w maju i czerwcu” – odpowiedział.

źródło: Serwis Samorządowy PAP

Reklama
reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close